Menü
Your Cart

Hakkımızda

1996 yılında Koç Özel Lisesi, 1997’de Eyüboğlu Koleji’nin ilk IB mezunlarını vermesinin ardından, Türkiye’de IB programlarına yoğun bir ilgi oluştu. Programı deneyimleyen öncü okullar, IB’ye başvuran diğer okulların ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmaya başladı. IB programlarına dair sorulara topluca yanıt vermek, kendi sorunlarına çözüm aramak ve deneyimleri paylaşmak üzere, 1998 yılı itibarıyla IB okulları müdür ve koordinatörleri bir araya gelmeye karar verdi.

Turkey IB Schools Association (TIBSA-Türkiye IB Okulları Birliği) - PLATFORMU Türkiye’de IB eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiş IB Dünya Okullarını bir araya getirerek IB Öğrenenlerine daha iyi bir hizmet sunulmasını sağlamak ve IB’nin daha iyi ve barışçıl insanlar yetiştirme misyonu doğrultusunda uluslararası bakış açısına sahip insanlar geliştirilmesine destek olmayı hedeflemektedir.
TIBSA-Türkiye IB Okulları Platformunun misyonu Türkiye’deki IB Okulları Grubu üyelerine IB Eğitimi sağlarken meslektaşlar arası destek sağlama ve IB Organizasyonuna Türkiye’de IB Programlarının tanınması ve geliştirilmesi konusunda yardımcı olmaktır.

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) bu hedeflerimizin gerçekleştirilmesi için bir iletişim Platformu sağlayarak Türkiye’deki IB Okullarını desteklemektedir.