Menü
Your Cart

TIBSA

Turkey IB Schools Association (TIBSA-Türkiye IB Okulları Birliği) - PLATFORMU Türkiye’de IB eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiş IB Dünya Okullarını bir araya getirerek IB Öğrenenlerine daha iyi bir hizmet sunulmasını sağlamak ve IB’nin daha iyi ve barışçıl insanlar yetiştirme misyonu doğrultusunda uluslararası bakış açısına sahip insanlar geliştirilmesine destek olmayı hedeflemektedir.
TIBSA-Türkiye IB Okulları Platformunun misyonu Türkiye’deki IB Okulları Grubu üyelerine IB Eğitimi sağlarken meslektaşlar arası destek sağlama ve IB Organizasyonuna Türkiye’de IB Programlarının tanınması ve geliştirilmesi konusunda yardımcı olmaktır.

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) bu hedeflerimizin gerçekleştirilmesi için bir iletişim Platformu sağlayarak Türkiye’deki IB Okullarını desteklemektedir.

TIBSA’nın desteklediği alanlar:

  •  Türkiye’de IB okullarının gelişmesi,
  •  Türkiye’deki IB Okulları Grubu arasında iletişimi,
  •  IBAEM Bölge Ofisi ve Türk IB Okulları Grubu arasındaki iletişim,
  •  IB eğitimcileri için profesyonel gelişim fırsatları,
  •  IB tarafından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) nezdinde IB Diplomasının tanınırlığı açısından yapılacak girişimleri,
  •  IB Müdürler ve Koordinatörler Toplantıları ve TÖZOK IB Komisyon toplantı kararlarını paylaşarak IB Grubu içinde iletişimi.TIBSA Logosu Hikayesi

Türkiye’de IB Programı’nın 25. Yılının kutlanacağı 15. IB Günü hazırlıklarına başlandığında Türk IB Okulları’nın bir logosunun olmasının uygun olacağı kararı alındı. IB Organisazyonu’nun da onayı ile tüm IB okullarımızdan logo örnekleri istendi, 25 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Müdürler ve Koordinatörler toplantısında toplanan örnekler oylanarak seçim yapıldı. İzmir Amerikan Koleji Görsel Sanatlar öğretmeni Matthew Haughn tarafından hazırlanan logo TIBSA’nın ardından IB Organizasyonu tarafından da uygun görüldü. Bu tarihten itibaren tüm etkinliklerimizde ve IB Günü davetiyelerimizde logomuz kullanılmaya başlandı.IB Türkiye Elçisi


Dr. Jale ONUR

IB Recognition and Development Ambassador for Turkey since 2014. She is the Head of the IB Commission at the Private Schools Association of Turkey and teaches at Maltepe University Educational Administration and Supervision Masters Program with IB Leadership Certificate.

TIBSA Başkanı


Mine ERİM

Head of the Turkish IB Schools Association (TIBSA) and Assistant Head of the IB Commission at the Private Schools Association of Turkey.